הדמייה בתלת מימד

לא קונים חתול בשק. לפני שחותמים על רכישת דירה, כדאי לראות הדמייה ממוחשבת בתלת מימד של הדירה, ובניין המגורים שייבנה. גם כאשר קונים דירה מתמ"א 38, כדאי לראות הדמייה של הדירה, למרות שהבניין עצמו קיים. הדמייה ממוחשבת אחת, שווה הרבה מילים, ויכולה לחסוך הרבה אי הבנות. חשוב מאוד שבהדמייה, תשימו לב לנתונים הבאים:

הדמייה בתלת מימד של סביבת הבניין והפרוייקט:

כאשר מדובר בבניין בפרוייקט חדש, חשוב מאוד לראות הדמייה בתלת מימד של כלל הפרוייקט. חשוב לראות הדמייה של כל הפרויקט שיבנה. חשוב מאוד למקם על המסך את אזורי המסחר והתעסוקה, גני השעשועים, ומוסדות החינוך, והמנהל הקהילתי. חשוב מאוד לשים דגש מדוייק על המרחק בין בתי הפרויקט, לבין השטחים הציבוריים. בפרוייקט המיועד עבור הציבור הדתי, חשוב לעשות הדמייה מדוייקת של מיקום בית הכנסת והמקווה. בדרך זו, הרוכש יוכל להתרשם מכל הפרויקט, ולבדוק האם אופי השכונה החדשה יתאים לו. לפעמים, יהיו פרויקטים אחרים חדשים שימצאו חן בעיניו, ובהם ירצה להשתקע.

חשוב מאוד להתרשם מהסימולציה של הבניין. גובה הקומות, הרחוב, החנייה. על המסך, ניתן לראות האם הבניין הוא חזיתי, פינתי, והאם הוא בסביבה שקטה, או סואנת. בבניינים חדשים רבי קומות, כדאי להראות בתלת מימד בעת הצגת הפרוייקט, כיצד יראה פנים הבניין. כיצד יראה לובי הבניין, האם יהיה חדר זבל, חדר ג'ימבורי, חצר משותפת של הבניין, וכל שטח ציבורי אחר של הבניין שיעניין את הרוכשים בפרוייקט.

הצגה ראשונית של מפרט הדירה בתלת מימד:

את תכנון הדירה בתלת מימד, יש לחלק ל2 שלבים עיקריים: בשלב הראשון, מציגים לרוכשים בפרוייקט את סוגי הדירות השונות לפי החדרים ומיקומי הדירות. ההדמייה תהיה כללית, ומטרתה להראות את מספר החדרים, מרפסות, האם תהיה יציאה לגינה, או למרפסת גדולה. בשלב זה, אין עדיין תוכנית עיצוב פנים לפי הרוכש. מטרת הדמיה זו, היא לתת למתעניינים ברכישת הדירות מידע ראשוני על הדירות.

תכנון עיצוב פנים של הדירה בתלת מימד:

גם כאשר הקונה רוכש את הדירה, ומתחיל לתכנן את עיצוב הפנים, יהיו כמה שלבי הכנה של הדמיית הדירה. בשלב הראשון, לא נכנסים לפרטים הקטנים של צבעים, אלא מתחילים להקים את הדירה לפי מיקומי החדרים. לעיתים, רוכשי הדירות יציעו רעיונות טובים משלהם לתכנון נכון של חלל הדירה. את התכנון הראשוני של קירות וחלוקת חלל הדירה, מקימים בתלת המימד.

לאט לאט, מתחילים ליצוק צבע לדירה. בוחרים עם מעצבת הפנים את צבע הרצפות הרצוי לדירה. לאחר מכן, בוחרים את צבע השיש, חיפוי קירות המטבח, וצבעי ארונות המטבח. סביר להניח שעד ההגעה לתוצאה הרצויה, יהיו כמה סקיצות. לאחר מכן, מוסיפים את העיצוב והגוונים אותו בוחרים לחלל השירותים אמבטיה. מומלץ להשקיע בהדמייה הממוחשבת עד הסוף, ולכלול בה גם את הריהוט של הסלון והמטבח.

בתוצר הסופי, רואים בתלת מימד את סביבת הבניין, השכונה, ובקובץ נפרד רואים תכנון מדוייק פרטי פרטים של הדירה, שכולל את צבעי הרצפות והשיש. חשוב מאוד לא לוותר על יצירת הדירה בתלת מימד, משום שלפי דגם זה, יבנה הקבלן בסוף את הדירה.

 

תתקשרו אלינו ונוכל להגיע למשרדכם ליעוץ מקצועי לכל סוגי הפרויקטים.