עיצוב פנים דרך הדמיה

עיצוב הבית זו אומנות בפני עצמה. בתלת מימד זאת אומנות במימד אחר. האפשרות להתבונן במראה העתידי של בית הלקוח באמצעות תוכנות תלת מימד פותחת דלתות לאומנות שבעיצוב.

ראשית, הלקוח מתאר למעצב או לאדריכל את החלום שהוא רוצה להגשים ואת העיצובים האהובים עליו. אנשים לא תמיד מצליחים לקשר בין התמונות האהובות עליהם לבין הבית שלהם. לעתים הם אוהבים עיצוב שראו אצל השכן או תמונה ממגזין מפורסם, אבל כשמגיעים להחלטות על עיצוב הבית שלהם, מתחילים הפחדים. המעצב או האדריכל בוחן את התמונות האהובות על הלקוח, מגיע להבנה של הסגנון אליו הלקוח מתחבר ובונה את הקונספציה של העיצוב. הוא לא מעתיק אחד לאחד עיצוב קיים, אלא מעצב ובונה עיצוב המתאים ללקוח הספציפי, שעונה על דרישותיו ובקשותיו. ואז מגיעות הספקות. לרוב הלקוחות קשה לדמיין איך יראה הבית שלהם על פי השרטוטים הטכניים, וזה קשה במיוחד כאשר המעצב מעז להשתמש בצבעים חזקים או מנוגדים, או בכלל בוחר עיצוב לא שגרתי שיוצא מגבולות הסטנדרט. בתמונות של עיצובים מוכנים אנשים אוהבים עיצובים לא שגרתיים, אבל כשהם חושבים על הבית שלהם, זה נראה להם לא מתאים. קשה להם לדמיין איך יראה הסלון שלהם עם קיר בצבע בורדו.

לעזרת האדריכלים והמעצבים עומדים כלים ותוכנות שמעבירים במדויק את הקו העיצובי. בעזרת ההדמיה, הלקוח מקבל תמונה אמיתית של המראה העתידי של הבית שלו, עוד לפני תחילת העבודה. קל יותר להעז בשלב ההדמיה מאשר לצבוע את הבית רק כדי לבדוק אם הגוון שנבחר מתאים. אמנם לצבוע מחדש לא קשה במיוחד, אבל לרוב מדובר לא רק על צבע הקירות אלא גם על צבעי הדלתות או על חיפוי הקירות והרצפה, ואת אלה כבר קשה יותר להחליף. ההדמיה מאפשרת לנו "בלחיצת כפתור" לשנות את הצבעים, את החומרים ואת התאורה - כדי לתת ללקוח אפשרות להתלבט ולהחליט על סמך הדמיה ריאליסטית המאפשרת לבחון את כל האופציות.

בעזרת תוכנות התלת מימד האפשרויות לעיצוב הבית גדלות. הכלים שעומדים לרשותנו מאפשרים לבחון מגוון רחב של אופציות לאותו עיצוב, ואפשרות להתאים להן שילובים שונים של צבעים. מה שחשוב הוא היתרון עבור הלקוח: אנו האדריכלים והמעצבים רואים את העיצוב "בראש" ומדמיינים אותו בקלות, אבל ללקוח המזמין קשה בדרך כלל לדמיין ולהבין קו עיצובי של אומני העיצוב והאדריכלות ללא אמצעי המחשה.

הדמיות תלת מימד סוגי לקוחות

בגדול, אפשר לדבר על שני סוגים של לקוחות: לא מעט אנשים שרוצים לעצב את הבית בוטחים במאה אחוז במעצב שלהם. הם סומכים עליו בעיניים עצומות ובסופו של תהליך אכן מקבל את מה שרצו ואת מה שחלמו לקבל. הם לא מבינים את דרך העבודה, אבל נותנים אמון באיש המקצוע. מחוסר ברירה או מתוך אי נעימות הם ויתרו על האפשרות להבין את האומן העיצובי שלהם. הם נותנים לו מרחב אומנותי ללא גבולות - "הוא מבין בזה, אנחנו לא" ולכן כל מה שיעשה יתאים להם.

ישנו סוג נוסף של לקוחות - אלו המנסים בכל הכוח להבין מה האומן עיצב לבית שלהם. הם קוראים המון חומר על עיצובים כדי להבין כל פרט ופרט. הם משנים בקיצוניות את הקונספציה של העיצוב, שהמעצב גיבש על סמך ניסיונו בתחום. בעקבות השינויים האלה העיצוב מאבד לעתים קרובות את האחידות ואת הזרימה. אלמנטים רבים לא משתלבים בכל הקונספציה של העיצוב, ומתקבלת הרגשה של עיצוב "מחולק". מעצב המתכנן את הפרויקט רואה את התמונה בשלמותה, הלקוח שם דגש על דברים מסוימים החשובים לו. לא תמיד התוצאה אחידה.

בשתי הדוגמאות שהוצגו לפניכם יש פוטנציאל להיווצרות בעיות, אבל לשתיהן יש פיתרון: הדמיה ותלת מימד. באמצעות התוכנה מאפשרת ללקוח לראות את העיצוב ולהבין מה נעשה בו. התוכנה מאפשרת ללקוח לראות את מה שהאדריכל מדמיין בראשו ולראות את העיצוב כולו כתמונה אחידה, כעיצוב אחד הבא לידי ביטוי בכל הבית, וכיצד כל אלמנט בעיצוב משפיע על האלמנטים האחרים. עיצוב הפנים דרך הדמיה פותח אופקים ליצירתיות, ועוזר לאדריכל להמחיש בצורה ריאלית ללקוח את התכנון, גם כאשר הלקוח אינו בעל יכולת הדמיה מפותחת.