Revit

למה כדאי לנו להתחיל לעבוד עם רוויט?

עבודה בתלת מימד היא כבר חלק בלתי נפרד מההתפתחות הטכנולוגית של השנים האחרונות. זו כבר לא שאלה אם לעבוד בתלת מימד או לא, זו עובדה. כולם עובדים היום בתלת מימד- רוב משרדי האדריכלות בעולם ובארץ עברו לעבודה בתלת מימד, או נעזרים בתוכנות תלת מימד שונות. חלקם נעזרים בפרי-לנסרים או יועצי חוץ וממשיכים לעבוד בדו מימד. אך עבודה בדגמי דו מימד היא פספוס. מפספסים את האפשרות ליהנות מתלת מימד לשם תכנון וביצוע שרטוטים של הפרויקט. כך הלקוח או האדריכלים בעצמם תמיד מקבלים שלב כל שהוא, הפרויקט מתקדם ומודל שנעשה מחוץ למשרד נשאר תמיד לא מעודכן. גם האפשרות של תכנון תוך כדי בניית מודל תלת מימדי מתפספסת.

עבודה בתוכנת REVIT מתחילת הפרויקט עד סופו מאפשרת ליהנות מתכנון מתקדם יותר לאורך כל שלבי הפרויקט. בניית מודל בתלת מימד היא לא רק בנייה של מודל ייצוגי ללקוחות, אלא הרבה מעבר לכך. מידול תוך כדי תכנון פוטר הרבה בעיות, שאין מודעות אליהן בעבודה בדו מימד. קיימות אפשרויות לראות מצבים שונים של מודל, לחתוך אותו בכל נקודה, לסובב אותו ולהגיע למצבי ראיה; שבלתי אפשרי להגיע אליהם בעבודה בדו מימד, או כאשר מבצעים רק מודל רפרזנטטיבי מחוץ למשרד המתכנן. נקודות אלו חשובות מאוד ומהוות סיבה טובה לשימוש בתלת מימד במשרדי אדריכלות.

בתוכנת REVIT יש אפשרות לעשות את כל שלבי העבודה(תכנון, גרפיקה, תכניות עבודה, עיצוב פנים) בתכנה אחת, ואם יש צורך גם בקובץ אחד! דבר זה מקנה שליטה מלאה על כל השלבים בפרויקט. כך אפשר ליהנות ממודל מעודכן בכל שלבי העבודה ולהגיע לעומק הבעיה עוד בשלבי התכנון ואף לפתור אותן. כמו שיש הרבה יתרונות לעבודה עם תוכנת תלת מימד כך יש גם לא מעט חסרונות. כמו כל דבר בחיים, תוכנות תלת מימד, בפרט תוכנת-REVIT, לא מושלמת ואידאלית. יש הרבה פונקציות בלתי שלמות שמצריכות מיומנות גדולה בעבודה בה. החסרונות כוללים בין השאר את המופיעים מטה:

  • חוסר ניסיון ואי הכרת התוכנה - זוהי בעיה רצינית, שמפריעה לרוב משרדי אדריכלות ליהנות מעבודה זורמת ורווחית בתוכנת REVIT. יש צורך בניסיון מתמיד של שנה עד שנתיים כדי לעבוד עם הספקים סבירים. ההשקעה הראשונית בתחילת הדרך מרובה- לוקח לפעמים פי 2 יותר זמן לעשות את הפרויקט בתוכנה לאנשים שאין להם ניסון. אמנם, לאחר צבירת ניסיון וידע בתוכנה, העבודה הקשה ולוח הזמנים הצפוף והדחוק, שמשקיעים בכל פרויקט, הולכים ופוחתים משמעותית ביחס לעבודה בדו מימד.
     
  • סביבת עבודה ובעיקר סביבת עבודה תומכת חסרות מאוד בתוכנת REVITבתחילת הדרך. ללא קובץ אב טיפוס ובלוקים בסיסיים קשה לעבוד ולהתקדם בלי להיתקע ולחפש בלוק של פריט או הגדרה כל שהיא. לכן הכנת סביבת עבודה חשובה מאוד, כדי לעבודה בצורה זורמת בתוכנה זו.
     
  • חוסר שיטת עבודה ב REVIT קשה מאוד לעבוד ללא שיטת עבודה ידועה ומחושבת מראש. כול פרויקט אדריכלי הוא שונה ומיוחד. השוני בין הפרויקטים דורש התאמה של שיטת העבודה לפי המורכבות של הפרויקט.

 

אנו בסטודיו3D HOUSE  עוזרים למשרדי אדריכלות לעבור לעבודה בתלת מימד בתוכנת REVIT  ולהפוך את כל החסרונות שלה ליתרונות.

  • עם ניסיון רב שנים שלנו נוכל לעזור להתגבר עם בעיית חוסר ניסיון שלכם בתחילת הדרך. הכשרה מקצועית, קורסים מתקדמים, טיפים והמלצות עבודה שונים לעבודה מהירה ואופטימלית. הכוונה לשימוש בפקודות ופונקציות  הנכונות שיחסכו לכם זמן וכסף.
  • אנו נבנה עבורכם סביבת עבודה בהתאמה אישית למשרדכם. המלצות והכוונה בהכנת קובץ אב טיפוס הייחודי למשרדכם. ליווי צמוד לעבודה מתקדמת עם סטנדרטים גבוהים.

קיימות שיטות עבודה רבות ואנו מלמדים איך לבחור את השיטה הכי מתאימה לפרויקט. על נושא זה תוכלו לקרוא מאמר נוסף ״ שיטות עבודה ב-REVIT  ״.

  • אנו מתמחים בבניית סביבת עבודה, במתן הסברים על שיטות בניה לפרויקטים קטנים וגדולים כאחד ומאפשרים ללקוחותינו ליהנות מעבודה בתלת מימד נכונה ודינמית. ההכוונה שאנו נותנים מאפשרת לזרז ככל האפשר מעבר מדו ממד לתלת מימד. בעזרת הניסיון שלנו נוכל להעניק לכם את השירות הטוב ביותר ולמנוע בעיות רבות בתחילת הדרך.

במהלך עבודתנו בשנים האחרונות יצא לנו לשמוע איך אנשי מקצוע שעברו לתוכנת REVITמגיבים. הרבה מהם מקטרים, מדברים על מעבר קשה מאוד ומורכב. לרבים גם לקח זמן רב להתרגל לסביבת העבודה החדשה בעוד שאחרים הסתגלו אליה מהר. אבל כולם מגיבים בצורה דומה לשאלה הבאה: האם אתם רוצים לחזור לעבוד בדו מימד? כמעט אף אחד לא יגיד כן. אחרי שמתחילים לעבוד בצורה שיטתית ומתמידה- נהנים מעבודה בתלת מימד ולא רוצים לחזור אחורה. רק צריך לעבור את הגבול בין משתמש מתחיל למשתמש מתקדם, כדי שהעבודה תהפוך להיות נוחה וזורמת.

 

אתם עובדים בתוכנת REVIT ולא מצליחים לעבוד בצורה נכונה?

אתם לא עובדים ב REVIT ורוצים לשמוע על האפשרויות של התוכנה?

ניסיתם, עברתם קורסים בהכשרה לעבודה בתוכנה ולא הצלחתם לעבוד בה בצורה מעשית?

 

תתקשרו אלינו עוד היום ותוכלו ליהנות מפגישת יעוץ בחינם! טיפים, הסברים שונים, חומר לימודי ועוד מידע חיוני רב מחכים לכם.