עיצוב פנים וחוץ בבנייה קל .ההדמיות ביתים פרטיים

עיצוב פנים וחוץ בבנייה קלה

שיטת הבנייה הקלה מציעה שורה ארוכה של יתרונות, ביניהם גם אפשרות לעיצוב מהיר ומלא של המבנה, מבפנים ומבחוץ. מעוניינים לבנות בית? לבצע הרחבת בנייה? להקים צימרים? הנה מידע שכדאי לכם לדעת.

רבות דובר על היתרונות המשמעותיים של השימוש בבנייה קלה על פני שיטות הבנייה המסורתית. בזכות הפיתוחים הרבים בענף הבנייה בפרט, ובמדעי החומרים בכלל, הבנייה הקלה זולה באופן משמעותי מבנייה בלבנים וזמן הבנייה בה קצר באופן משמעותי. אולם היבט אשר מוזנח לעתים קרובות הוא היתרונות של שיטת הבנייה החדישה מבחינת העיצוב – בין אם מדובר בעיצוב פנים או בעיצוב חוץ.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, בנייה קלה אינה רק קרוואנים מרובעים. באמצעות שיטות הבנייה החדישות הנהוגות כיום, ניתן ליישם מבנים בגדלים ובצורות שונות, מחדרים קטנים ובודדים ועד למבנים גדולים ומורכבים. במסגרת השיטות הללו, פרטי המבנה מתוכננים מראש, בטרם הוא מיושם, והלקוחות יודעים בדיוק למה לצפות. מצורת המבנה, עבור בסוג הגג הצפוי, בגודל החדרים וכלה בעיצובם הפנימי, המרחק משלב התכנון ועד לשלב האכלוס קצר מתמיד.

מה אפשר לקבוע בעיצוב בבנייה קלה. ההדמיות ביתים פרטיים

ובכן, למעשה, הכול. באמצעות תוכנות מתקדמות והדמיה ממוחשבת, ניתן להגיע לרמה גבוהה ביותר של דיוק, כאשר ניתן במבנים קלים המיועדים למגורים, אפשר להחליט לקבוע את המרצפות שעל הרצפה והשטיחים, את האריחים שבחדר האמבטיה, את השיש ועיצוב ארונות המטבח, ואף קונסטרוקציות מיוחדות שישמשו לספרייה, לטלוויזיה, לישיבה או לכל מטרה אחרת. כמו כן, ניתן לקבוע את סוג לתכנן את מיקום תשתית המים והחשמל בהתאם לצורך, ואף לקבוע את סוג הדלת והחלונות ומיקומם, את סוג המשקופים והפאנלים ואפילו את הטפטים שעל הקירות, אם מעוניינים בכאלה.

לאחר שלב התכנון, כאשר מגיע הזמן ליישם את התכניות, כל מבנה מיוצר בהתאם למפרט שהוגדר מראש. בזכות שיטות העבודה המתקדמות, בתים בבנייה קלה (שנקראים גם בתים יבילים, מפני שניתן לשנע אותם) אינם ממש נבנים, אלא מיוצרים לפי הזמנה. כל בית מיוצר במפעל, ולעתים פשוט מובל באמצעות מנוף ומשאית אל אתר הלקוח. חלק נכבד מן הרכיבים אשר יהוו את עיצוב הפנים של הבית, ייקבעו ויותקנו מראש, וכך כל מה שיישאר הוא לקבלן המבצע לחבר את המבנה לתשתיות המים, החשמל והביוב לתשתית הקיימת במקום.

למה זה טוב?

מגוון האפשרויות אותן ניתן ליישם בבנייה קלה, משמען שניתן להקים מבנים בשיטה זו לכל מטרה, ולא לחינם, שיטה זו הופכת בהדרגה להיות שיטה מועדפת בקרב זוגות צעירים אשר מבקשים "לעלות על הקרקע" במהירות כדי להקים את ביתם, בלי לחסוך שנים ארוכות ולהשתעבד למשכנתא. שיטה זו גם יעילה במיוחד בקרב אנשים אשר מבקשים להקים צימר או צימרים בחצר ביתם. באמצעות בנייה קלה ביכולתם להקים את הצימרים בכל עיצוב, ולמעשה, להתחיל לראות הכנסה מן ההשקעה שלהם בשלבים הרבה יותר מוקדמים מאלה שהיו מתאפשרים בשיטות הבנייה המקובלות. כמו כן, משמשים בתים בבנייה קלה עבור עסקים המבקשים להקים להם מרכז עבודה בשטח, משרד מכירות או אולם תצוגה. מכך עולה כי מבנים מסוג זה מסוגלים לשמש בקלות, הן כבית, הן כצימר והן כבית עסק לכל דבר ועניין. כל זאת, כתלות בדרישות הלקוח ובתכנון שנתבקש

Priority: 
6