הדמיות מחשב בעיצוב מטבח

הדמיית מחשב בתלת ממד מקלה על המתכנן והאדריכל לתכנן את המטבח המיוחל ובה בעת מקלה מאוד על הלקוח להתמצא בה. הוא יכול לנוע בחלל הווירטואלי של המטבח ולבצע בה, כרצונו, חתכים בכל נקודה רצויה. התכנה מאפשרת ללקוח לשוות לנגד עיניו את מיקומם של  הציוד והחפצים השונים המיועדים להימצא במטבח.

עיצוב הדמיות מטבחים מאפשר ללקוח לחוש כי הוא מצוי בתוך תוכו של המטבח. קל לו לדמות עצמו נע בתוכו, לבחון את נגישותם וזמינותם של חפצים וכלים שונים. הדמיית מחשב הוא כלי אפקטיבי ונדרש. הואיל והמטבח הוא אחד החללים המרכזיים יותר בבית ולמיקום הציוד והאביזרים השונים בו יש השפעה על איכות סביבת העבודה בו, חשובה בחירה מושכלת ומוקפדת של כל פריטי הציוד בו ודיוק מרבי במיקום המיועד להם.

דיירים רבים בוחרים להשקיע משאבים רבים בתכנון המטבח ובעיצובו. עיצובו בעזרת הדמיית מחשב בתלת ממד מאפשרת להלביש את המשרד בכל מה שמייפה אותו מזה והופך אותו למתחם שימושי שנעים לשהות בו.

דווקא מאחר שרבים מייעדים את המטבח לא רק כמקום להכנת אוכל ולאכילתו אלא גם כסביבת עבודה וכפינת אירוח, חשוב להם להפוך אותו למתחם מרהיב ומדוגם, שמאפשר לנצל אותו למכלול השימושים המיועדים והמיוחלים.

האפשרות להסתייע בתכנת הדמיה משוכללת מאפשר חופש בחירה. אפשר לשחק עם גודל הציוד ומיקומו, ניתן לצבוע כל פריט בכל צבע רצוי ובכך לבחון את הטקסטורות, את הפרופורציות, את היחסים בין הפריטים השונים ולמעשה ליצור את האווירה שאתם רוצים להשרות במטבח.

לעיצוב מטבח יש חשיבות רבה על התחושה בו. ההדמיה מאפשרת לנצל את חלל המטבח באופן מיטבי. בדרך של ניסוי וטעייה, יצירת משלבים שונים של חומרים וצבעים, הוספה או גריעה, שינוי או מחיקה וחוזר חלילה, ניתן, הלכה למעשה, לתכנן ולעצב את המטבח בסיוע אנשי מקצוע בכלל ובאמצעות תוכנת הדמיה תלת ממדית בפרט.

חשיבות תוכנות ההדמיה התלת ממדית ותועלתן

קיימות כיום בשוק שתי תוכנות לעיצוב מטבחים בתלת מימד. עלות כל אחת מהן נאמדת בין 7.000 ל - 10.000 ₪. סביר להניח כי רוב מי שרוצים לתכנן ולעצב מטבח לא ירכוש אותם אלא יפקידו את המלאכה בידי איש מקצוע.

יש שני יתרונות חשובים להדמיה בתלת ממד :

  1. היכולת לתכנן ולעצב בשלושה ממדים וליצור סקיצה של מטבח בקנה מידה. להוציא אנשי מקצוע מי שאינם כאלה יתקשו מאוד לדמיין על פי שרטוט דו מימדי כיצד ייראה המטבח בתלת מימד.
  2. בשרטוט סקיצה על נייר קשה לשמור על קנה מידה. הדבר עלול לגרום טעות בהבנת הגודל האמתי של המטבח ואי יכולת לאמוד מה ניתן לכלול בו ועל מה יש לוותר. לדוגמה: בתכנת הדמיה תלת ממדית תוכלו להיווכח כי ארונות תופסים מקום רב יותר מאשר המקום שנראה לכם שהם תופסים בשרטוט המטבח על נייר.

עיצוב הדמיות מטבחים מקל מאוד על המתכננים והמעצבים ועל הלקוחות. הואיל וחשוב לדייק בבחירה מושכלת של כל הפריטים במטבח, ההדמיה מסייעת בכך באופן משמעותי. אין ספק כי תמיד רצוי להעדיף הדמיה בתלת ממד ולא רק בשל היכולת לקבל מידע מלא ומדויק הרבה יותר מאשר בשרטוטו על נייר.

 

Priority: 
10